AI startup 223 million funding

AI startup 223 million funding


جذب سرمایه ۲۲۳ میلیون دلار برای استارت آپ هوش مصنوعی

شرکت نوآوری هوش مصنوعی “هلسینگ” اروپا با اعلام خبر در تاریخ ۱۴ سپتامبر، موفق به جذب سرمایه ۲۲۳ میلیون دلار برای هوش مصنوعی(حدود ۲۰۹ میلیون یورو) به عنوان تامین مالی مرحله دوم خود شد. در این مرحله از تامین مالی، شرکت سرمایه‌گذاری ونچر کپیتال “جنرال کتالیست” به عنوان سرمایه‌گذار اصلی به عمل آمد و شرکت سوئدی سازنده هواپیماها و خودروها، “ساب” نیز به عنوان یک سرمایه‌گذار استراتژیک در این تامین مالی شرکت کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای تأکید کرد که به پیشبرد فناوری هوش مصنوعی به منظور حفاظت از اصول دموکراتیک پایبند است. گوندبرت شرف، مؤسس هلسینگ، در بیانیه‌ای اظهار داشت:

ما هلسینگ را بنا نهادیم چرا که معتقدیم هوش مصنوعی برای ادامه دادن دفاع از اصول دموکراتیک اساسی است. پیشرفت‌های اخیر ما نشان می‌دهد که این اعتقاد توسط دولت‌ها و صنعت به اشتراک گذاشته می‌شود.

AI startup
AI startup

شرکت هلسینگ در حوزه هوش مصنوعی

شرکت هلسینگ که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، به تخصص در زمینه ایجاد راهکارهای نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی مشغول است و به پروژه‌هایی از جمله به‌روزرسانی هواپیمای یوروفایتر ناتو و ابتکار Future Combat Air System (FCAS) خدمت می‌کند.

شرکت هسلینگ (Helsing) یک شرکت نوآور در زمینه هوش مصنوعی (AI) و دفاع از کشورهای دموکراتیک در اروپا است ک در سال 2021 تاسیس شد.  هسلینگ تخصص خود را در ایجاد راهکارهای نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی دارد و به پروژه‌های مختلفی از جمله به‌روزرسانی هواپیمای یوروفایتر ناتو و ابتکار Future Combat Air System (FCAS) خدمت می‌کند. این شرکت با تأکید بر پیشرفت فناوری هوش مصنوعی به منظور حفظ اصول دموکراتیک، اهمیت بسیاری را به پیشبرد فناوری هوش مصنوعی در صنعت دفاع از کشورها اختصاص داده است.

چت جی پی تی استارت رشد هوش مصنوعی

از زمان معرفی  چت‌جی‌پی‌تی توسط OpenAI در نوامبر ۲۰۲۲، گسترش سریع هوش مصنوعی موجب تبدیل این حوزه  به یک مسابقه رقابتی شده است. تعدادی از شرکت‌ها به منظور ارائه فناوری‌های نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی به دولت‌ها و نیروهای مسلح به منظور افزایش کارآمدی و کاهش هزینه ورود کرده‌اند. در این میان، شرکت‌هایی چون Kratos Defense و Shield AI که نمایندگی در شهر سن دیگو دارند، به نقش هوش مصنوعی در جنگ پرداخته و فعالیت می‌کنند.

پیشرفت چشم گیر هوش مصنوعی

با معرفی هوش مصنوعی تولیدی، توانایی پردازش زبان طبیعی (NLP) نیز به شکل چشمگیری بهبود یافته است. این مدل‌ها قادر به تولید متن شبیه به متن انسانی، انجام ترجمه‌های زبانی، پاسخ به سوالات و حتی نگارش محتوای خلاقانه هستند.

اعتصاب هالیوود برای جلوگیری از هوش مصنوعی

در یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ ۱۳ ژوئیه، بازیگران هالیوود به علت استفاده از هوش مصنوعی در نمایش نقش‌های پس‌زمینه اعلام کردند که تا زمانی که هوش مصنوعی در تمثیل بازیگران پس‌زمینه وارد می‌شود، اعتصاب می‌کنند.

نتیجه گیری

شرکت هسلینگ با جذب سرمایه ۲۲۳ میلیون دلار برای هوش مصنوعی رقیب جدیدی برای شرکت های هوش مصنوعی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *