Web3 games

Web3 games


نولان بوشنل، بنیان‌گذار آتاری و اختراع‌کننده بازی پانگ – یکی از اولین بازی‌های ویدیویی تجاری موفق – به ماجرای آشنایی او با بازی‌های وب۳ به ویژه در ارتباط با به وجود آوردن مفهوم مالکیت در دنیای مجازی، افتخار کرد.

آینده بازی های وب 3

در همایش Digital Entertainment Leadership Forum در هنگ کنگ در تاریخ ۲۵ اوت، بوشنل همراه با نیکی شوئی، بنیان‌گذار Animoca Brands، درباره گذشته، حال و آینده بازی‌ها صحبت کردند. این همایش توسط شان هانگ، شریک مدیریتی گروه Chiron، مدیریت شد.

بوشنل را که شوئی به عنوان “جد پدر بازی‌ها” میشناسد، بازی‌های وب 3 را به دلیل توانایی‌شان در گسترش مفهوم مالکیت و حریم خصوصی در دنیای دیجیتال تحسین کرد.

blockchain Web3 games
blockchain Web3 games

بنیان گذاری آتاری فعال در حوزه بازی های وب 3

بنیان‌گذار آتاری در حال حاضر به عنوان مدیر دانشگاهی در شرکت بازی‌های وب 3 Moxy خدمت می‌کند .

بوشنل به پیش‌بینی‌اش درباره دنیایی در آینده نه چندان دور که داخل خودروهای خودران می‌توانند به یک استودیوی بازی متحرک تبدیل شوند اشاره کرد. شوئی به توانایی بازی‌های وب۳ در کمک به تجارت‌سازی اقتصادی بازی‌ها اشاره کرد، زیرا بازی‌ها به طور شگفت انگیزی در آینده به بخشی از زندگی روزمره تبدیل می‌شوند.

بازی های وب 3 چند نفره در آینده ؟؟

شوئی گفت که با وجود این که بازی‌ها در ابتدا به شکل سیستم‌های “بازیکن در مقابل سیستم” بودند، جهان بازی‌ها – همانطور که از طریق رشد ماینکرافت و رابلوکس مشاهده می‌شود – به یک اکوسیستم بازی چندنفره تبدیل شده است.

مزیت اصلی بازی های وب 3

وقتی از بوشنل پرسیده شد که بزرگ‌ترین وعده‌ای که بازی‌های وب۳ ارائه می‌دهند چیست، او گفت که ترکیب “شناسایی کاربران و ثبات غیرقابل تغییر زنجیره بلوک” بهترین راه‌ برای اطمینان از اینکه بازیکنان در بازی‌های آنلاین نیز ربات‌ها یا ویروس مخرب نیستند، است.

یادگیری به کمک بازی

علاوه بر این، بوشنل پیش‌بینی کرد که بازی‌ها به زودی بخشی اساسی از کلاس‌های درسی خواهند شد و دانش‌آموزان بهترین‌ آموزش ها  را از طریق “داستان و شبیه‌سازی” یاد خواهند گرفت.

در حالی که نکات مثبت بازی‌های وب۳ به طور کلی به اشتراک گذاشته شدند، یات شوئی برخی از مشکلاتی را که همراه با انتشار بازی‌های بلاکچینی به وجود آمده است، بیان کرد.

معایب بازی های وب 3

“وقتی شما وب 3  و بلاکچین را به هر سیستمی، از جمله بازی‌ها، معرفی می‌کنید، شما پلن سرمایه ‌داری را معرفی می‌کنید. بنابراین مشکلاتی که در ۱۲ تا ۱۸ ماه گذشته دیده‌ایم ناشی از این است که این بازی‌ها نه تنها به استودیوی تولیدکننده، بلکه شرکت‌کنندگان در بازی های بلاکچینی در اصل به قصد جذب سرمایه وارد بازی شده اند  .”

با وجود بازی های مختلفی که با بازی کردن میتوان پول بدست آورد میتوان گفت این هم نکته منفی دارد که ذات بازی را تغییر داده ایم و هم شامل نکات مثبت ارتقا طرز فکر اقتصادی بازیکنان میشود.

نتیجه گیری

دنیای بازی های وب 3 یکی از جذاب ترین و جدید ترین حوزه های بلاکچین و کریپتو است که میتواند باعث رشد عجیب این تکنولوژی شود. لازم به ذکر است برای ورود به دنیای بازی ها و خرید توکن های بازی از قبل تحقیقات کافی در این راستا را انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *