SEC deadlines to approve 7 Bitcoin ETF

تحلیلگران در رابطه با تایید یا رد  ETF بیتکوین می‌گویند بهترین سناریو این است که SEC دسته ای از ETF‌های بیت‌کوین را تایید کند، اما ممکن است در این پروسه از حق تجدیدنظر خود در دادگاه نیز استفاده کند.

کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده در مواجهه با اولین ددلاین‌های خود برای تصمیم‌گیری در مورد  مهلت 7 روزه ETF بیتکوین می‌باشد، که جدیدترین آنها در تاریخ ۴ سپتامبر خواهد بود. این اتفاق در پی شکست کمپانی سرمایه‌گذاری گری اسکیل در دادگاه اپلاز فدرال آمریکا افتاده است.

SEC deadlines to approve Bitcoin ETF
SEC deadlines to approve Bitcoin ETF

تایید یا رد ETF شرکت Bitwise

شرکت سرمایه‌گذاری Bitwise در تاریخ ۱ سپتامبر خواهد فهمید که آیا ETF آن تصویب کمیسیون اوراق بهادار و بورس را کسب خواهد کرد یا خیر. همچنین بلک‌راک، ون‌اک، فیدلیتی، اینوسکو و ویزدوم‌تری منتظر تصمیم SEC برای صدور تأییدیه برای صنادیق خود در تاریخ ۲ سپتامبر خواهند بود،.

در تاریخ ۲۹ اوت، دادگاه اپلاز ایالت متحده در یک تصمیم رسمی اعلام کرد که رد کردن درخواست گری اسکیل برای تبدیل به یک ETF بیت‌کوین “خودسرانه و انتزاعی” بوده است و تصمیم دادگاه کاملا منطقی بوده. با این حال، این به این معنا نیست که SEC باید برنامه گری اسکیل یا دیگر برنامه‌ها را در آینده تأیید کند، به عبارت دیگر، این تصمیم به معنای تأیید نهایی نیست. به گفته تحلیلگر ETF Bloomberg، جیمز سایفارت، پیروزی گری اسکیل “به طور قطعی” احتمال موفقیت در موج جدیدی از درخواست‌ها در رابطه با ETF  بیتکوین را افزایش می‌دهد.

بزرگان ارز دیجیتال مطمئن نیستند که این روزهای طلایی ETF بیتکوین کی خواهد رسید، زیرا SEC می‌تواند تصمیم‌های خود را به تعویق بیاندازد و دو ددلاین دیگری برای هر ETF  قبل از اجبار به اتخاذ تصمیم نهایی تعیین کند.

احتمالات SEC پس از تصمیم گری اسکیل چیست؟

بعد از تصمیم امروز به نفع گریسکیل، سازمان نظارتی دارایی ۹۰ روز زمان دارد تا به دادگاه تجدیدنظر دولت ایالات متحده اعتراض کند یا برای بازبینی “اجتماعی” در دادگاه کارناوال اقدام کند – جایی که دادگاه کامل می‌تواند تصمیمی که توسط یک هیئت سه نفره داوری گرفته شده است را ابطال کند. با این حال، SEC واضح بیان نکرده که حرکت بعدی خود را چگونه خواهد کرد.

گری اسکیل این بار برنده میشود؟؟

اگر SEC اعتراضی را ارائه نکند، دادگاه باید مشخص کند که چگونه تصمیم خود را اجرا کند که ممکن است شامل دستور تایید درخواست گری اسکیل یا حداقل بازنگری در آن باشد. به هر حال، فقط دو گزینه قابل انجام  برای SEC مشاهده می‌کند.

اولین گزینه تسلیم شکست و تصویب تبدیل گریسکیل از GBTC به یک ETF بیت‌کوین واقعی است.

در غیر این صورت، SEC باید ثبت‌نام ETF‌های بیت‌کوین آتی را به طور کامل لغو کند یا برنامه گری اسکیل را بر اساس دلیل جدیدی رد کند.

نتیجه گیری

سازمان SEC برای اولین بار ددلاین برای تایید یا رد کامل ETF بیتکوین دارد مخصوصا با شرایط اعتراض گری اسکیل.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *