US senators back Elizabeth Warren bill

US senators back Elizabeth Warren bill


تایید قانون پول شویی الیزابت وارن

سناتور الیزابت وارن اعلام کرد که ائتلاف او برای مبارزه با “استفاده از کریپتو در پول شویی، قاچاق مواد مخدر و تقلب در تحریم‌ها” تایید قانون پول شویی الیزابت  گسترش یافته است.

به گزارشی از دفتر الیزابت وارن، نه سناتور ایالات متحده به پروژه قانون شستشوی پول دارایی دیجیتال الیزابت وارن پیوسته‌اند.

senators back Elizabeth Warren bill
senators back Elizabeth Warren bill

حامیان قانون کریپتو الیزابت

اطلاعیه منتشر شده در صفحه رسمی سناتور وارن در سنای ایالات متحده نام سناتوران حزب دموکرات گری پیترز، دیک دوربین، تینا اسمیت، جین شاهین، باب کیسی، ریچارد بلومنتال، مایکل بنت و کاترین کورتز ماستو، همچنین سناتور مستقل انگوس کینگ را به عنوان اعضایی که به ائتلاف دو حزبی در حمایت از قانون پول شویی الیزابت وارن  پیوسته‌اند، معرفی کرده است. پیترز رئیس کمیته امنیت ملی و مسائل اداری سنای ایالات متحده است، در حالی که در عمل دوربین رئیس کمیته دیوان عدالت سنای ایالات متحده است.

خود الیزابت وارن نیز به این حمایت‌های جدید از قانون پول شویی خوش‌آمد گفته و اظهار داشته است:

“توسعه‌ی ائتلاف ما نشان می‌دهد که کنگره آماده به اقدام است – پیشنهاد دوحزبی ما سخت‌ترین پیشنهاد در این راه برای مبارزه با استفاده غیرقانونی از کریپتو است و ابزارهای بیشتری را در اختیار نظارت‌گران می‌گذارد.”

حمایت از قانون کریپتو الیزابت توسط چه سازمان هایی؟

این پروژه همچنین توسط Transparency International U.S.، Global Financial Integrity، National District Attorneys Association، Major County Sheriffs of America، National Consumer Law Center و National Consumers League حمایت شده است.

قانون پول شویی الیزابت وارن

الیزابت وارن پروژه قانون پول شویی دارایی دیجیتال را همراه با سناتوران جو منچین، راجر مارشال و لیندسی گراهام در ژوئیه 2023 مجدداً معرفی کرد. در نسخه کنونی این پروژه، این افراد قصد دارند بر روی کیف‌پول‌های دیجیتال بدون هویت و سرد تأکید کنند، وظایف قانونی Bank Secrecy Act را گسترش دهند، یک قرارداد با ریاست جمهوری علیه شستشوی پول/مبارزه با تأمین مالی تروریستی و سایر تدابیر قانونی را برای مبارزه با استفاده غیرقانونی از پول دیجیتال ایجاد کنند.

شکاف مالی 50 میلیارد دلاری در کریپتو

الیزابت وارن باور دارد که یک “شکاف مالی کریپتو به ارزش 50 میلیارد دلار” وجود دارد و در صورت تأخیر در به‌روزرسانی سیاست مالیاتی، اداره مالیات داخلی و خزانه ایالات متحده خطر دارند که حدود 1.5 میلیارد دلار از درآمد مالیاتی برای سال مالی 2024 را از دست بدهند.

نتیجه گیری

با حمایت 9 سناتور آمریکا از قانون پول شویی الیزابت وارن در صورت تایید و عملی شدن این قانون ممکن است آسیب بزرگی به جامعه ارز دیجیتال وارد شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *